Úvod / Informace / Jak správně vybrat parfém, co je to TESTER ?
Tlačiť

Jak správně vybrat parfém, co je to TESTER ?

1. Jaký je rozdíl mezi parfémem, toaletní vodou a kolínskou vodou?
Parfém obsahuje 15 až 30% kompozice, toaletní voda 8 až 15% kompozice, toaletní voda 4 až 8% kompozice v koncentrovaném lihu. Kolínská voda obsahuje 3 až 5% kompozice ve zředěném, často 70% nom lihu (obsahuje 70% ethanolu).


2. Co je to tester?
Originální parfém je uložen v komerčním, barevném obalu, který je většinou dále balen průhlednou fólií. Tester je uložen v šedobílé nebo hnědé potištěné krabičce / případně v žádné /, bez dalšího průhledného obalu. Některé testery nemají víčko flakonu. Velkou výhodou však je, že cena testeru je vždy nižší než cena stejného, ​​běžně prodávaného parfému. Tester je vhodný zejména pro zákazníky kupující vůni pro vlastní potřebu, kterým nejde o krabičku, ale o výhodnější cenu. Tester parfému má identické složení jako parfém v běžném provedení. Flakon testeru je stejný jako u originálu. Jeho koupě je správná volba jak ušetřit, nikoli na úkor kvality a nevzdat se čerpání voňavého požitku.


3. Jak si vybrat správný parfém nebo podobný výrobek?
Především podle vlastního vkusu. Nikdy nevybíráme vůni podle "vzorku" připraveného aplikací parfému nebo podobného výrobku např na vatový tampon nebo do krytky spreje, který je pak delší dobu uložen volně na vzduchu. Taková "vzorek" vůně neodpovídá vůni výrobku v uzavřeném obalu.


4. Je pravda, že stejný parfém má na různých uživatelích trochu odlišnou vůni?
Ano, je to pravda. Každý člověk má svou vlastní specifickou vůni. Závisí to na vlastnostech jeho pokožky, způsobu výživy a životních zvyklostech. Parfém, který u jednoho uživatele voní velmi příjemně, může na pokožce jiného uživatele působit poněkud odlišně.


5. Mění se vůně parfému, pokud uživatel používá například ostře kořeněné jídlo?
Vůně parfému se nemění, mění se však vůně pokožky, která vyzařuje vůně metabolické přeměny požitého pokrmu. Tato změna je příčinou toho, proč v komplexu s vůní parfému vyznívá celkový dojem odlišně od vůně parfému samotného.


6. Může parfém ovlivnit náladu?
Ano, velmi. Vůně působí bezprostředně na psychickou rovnováhu. Příjemná vůně dokáže velmi rychle zlepšit náladu, ale naopak, pronikavá, velmi intenzivní vůně zneklidňuje a může vyvolat i určité potíže.


7. Existují erotizující parfémy?
V zásadě ne, alespoň ne ve smyslu bezprostředně působícího afrodiziaka. Ale příjemná vůně, kterou používá objekt vašeho zájmu, působí přesto dráždivě. Čím je však vůně svěžejší nebo ovocnější, tím jsou tzv dráždivé účinky menší.


8. Existují pravidla, jak se má parfém používat?
Ano. Parfém nikdy nesmí "tyranizovat" okolí. Zde více než kde jinde platí zásada, že méně je vždy více. Během dne je žádoucí používat lehčí toaletní nebo kolínské vody. Parfém samotný má být používán pouze na výjimečné a slavnostní příležitosti. Je vhodné volit vůně také s ohledem na roční období. Pro teplé letní dny jsou jako stvořené svěží květinové, případně citrusové vůně a jejich četné modifikace. V chladných ročních obdobích se uplatní spíše těžší balzamické i orientální typy vůní. To samozřejmě nemá být železným pravidlem. Výběr vonné garderoby každé ženy se řídí jejím osobním vkusem a způsobem života.


9. Proč se nemá současně používat více různých vůní?
Každý parfém je jedním harmonickým celkem. pokud se použije současně jiný a odlišně intenzivně vonící přípravek, dochází často k disharmonii, která ve svém komlexu může vyvolat nepříjemný dojem.


10. Jak a kde se má parfém "nosit"?
Je to především otázka koncentrace. Pokud je myšlena - ona proslulá kapka nanesená za ušním boltcem, je tím zpravidla míněn parfém. Obecně se parfém nanáší na místa, kde je pod pokožkou nejvíce krevních vlásečnic, tj do loketního důlku, ale i do pokolení - do míst, kde je pokožka nejteplejší a kde se vůně parfému plně rozvine. Parfém se také nanáší na vlasy, těsně nad pokožku hlavy. Mimořádně dobře vyniká parfém na oděvech z přírodních materiálů a na kožešinách, nedoporučuje se však nanášet jej například na bílé a světlé oděvy, zejména ne na přírodní hedvábí.


11. Jak dlouho je parfém použitelný a jak se pozná, že není již zcela v pořádku?
Pokud není flakón s používaným parfémem vystaven účinku denního světla a teplotám vyšším než asi 20 ° C, vydrží půl roku i déle. Parfém v originálním neotevřeném flakonu však vydrží i déle než rok. Parfém, jehož barva se mění, většinou na tmavší odstín a kolem jehož uzávěru se usazuje pryskyřicový prstenec, je zpravidla starý. Také kyselá a pryskyřičná vůně signalizuje, že parfém nebo podobný výrobek má svou dobu použitelnosti již za sebou.


12. Složení parfému
Parfém (vůně) je směs prvků, látek s různou těkavostí.
Základní prvky vůně (vonné akordy) a další látky tvoří kompozici.

Komponenty každé kompozice lze rozdělit do tří fází:
HLAVA - 1. fáze - rychle prchavé látky cítíme nejdříve a tato vůně rychle odezní.
SRDCE - 2. fáze středně prchavé látky tvoří buket, charakter vůně - rozvine se za několik minut.
ZÁKLAD - 3. fáze pomalu prchavé látky působí nejdéle, až několik hodin.

Důležité je, aby ve všech třech fázích rozvíjení vůně působily látky podobně vonící a zajistily tak harmonický, nepřetržitý průběh.

 

13. Jaký objem má vzorek vůně či odstřik vůně?
Vzorek vůně i odstřik vůně mají objem od 1ml do 3ml. Pokud není uvedeno jinak. Aplikuje se rozprašovačem nebo tyčinkou, obě jsou součástí balení. Vzorek vůně je balena uväčša v papírovém reklamním obalu. Při nedostupnosti vzorku, tato může být nahrazena odstřikem stejné vůně a stejného obsahu.

Prílohy

K článku nebyly přidané žádné přílohy.